top of page
dr. Mehmet Demirhan Logo

Logomuzun Hikayesi

Hedefim; İnsana, insanlığa ve dünyaya doğallıkla ve bütüncül bir bakış açısıyla. faydalı olmak...

Tasarımın İlham Kaynağı

Kişisel Arka Plan ve Hedefler

Logomuzu tasarlarken öncelikle öncelikle ben kimim ve ne yapmaya çalışıyorum diye düşünmüştüm. 

Kimim; Sağlığın neredeyse tüm basamaklarında çalışmış, hem klasik tıp eğitimi hem de insanı bir bütün olarak ele alan kadim tıbbi yöntemlerin eğitimini almış bir doktorum. Sadece fiziksel-biyolojik değil aynı zamanda ruhsal ve enerji yönünden de iyileşmenin gerekliliğine inanıyorum.  

Hedefim; İnsana, insanlığa ve dünyaya faydalı olmak. Doğallıkla ve bütüncül bir bakış açısıyla.

Logo Elementleri

Renkler, Şekiller ve Simgelerin Temsil Ettikleri

Bu niyetlerle logomda gezegenimin mavisi, bitkilerin ve doğallığın yeşili, insanın silüeti, bütüncüllüğün simgesi çakraların da noktaları olsun istedim.

 

Logo gökyüzünü temsil eden mavi-lacivertin kuşattığı iki yeşil yaprak ve üzerinde yeşil bir küre ile başlıyor. 

İki yaprak bitkisel - doğal tedavileri ve onların hayat veren enerjisini temsil ediyor.

 

Yaprakların gövdesinde omurgamızın çizdiği S kavisi var. Kavis bedenimizin temel direği olan omurgayı temsil eder ve bizleri omurgamız ayakta tutar. Omurga, insanın yaşamındaki sağlamlığı ve direnci simgelerken aynı zamanda esnekliği ve dengeli hareket kabiliyetini de sembolize eder.

 

Bu kavisin üzerinde ise günümüzde hormonal merkezlerimizle eşleştirilen 7 adet çakrayı temsilen 7 mavi damla bulunuyor. Yeşile hayat veren su damlaları gibi insan hayatının devamlılığı da bu 7 merkezden aldığı enerji iledir.

Ve son olarak iki yeşil yaprakların arasındaki beyazlık;
kollarını açmış, başını yeşil noktanın oluşturduğu bir insan silüeti oluşturur.
Faydalı olmayı yaşam gayesi edindiğim İNSAN.

Logonun Temsil Ettiği Derin Anlamlar

Doğa, Enerji Merkezleri ve Bütüncül Sağlık

Logomuz ayrıca dünyayı ve insan vücudunu canlandıran iki yaprak içerir. Yapraklar, hayatın tazeliğini, canlanmayı ve doğanın yenilenme ve iyileştirme gücünü temsil eder. Bu sağlıkla ilgili hizmetlerimizin bitkilerin yaşam enerjisi ve doğal döngülerinden beslendiği ve onları benimsediği anlamına gelir.

Yaprakların üzerinde farklı bir boyuta göz kırpıyoruz. Yedi adet mavi damla, iç dünyamızın derinliklerine ışık tutar. Bu damlalar vücudumuzdaki yedi enerji merkezi olan çakraları temsil eder. Her biri ayrı bir enerji frekansına sahiptir ve birlikte yaşam enerjimizin akışını düzenlerler. Mavi renk bu çakraların huzur, bilgelik ve doğru ifadeyi destekleyen enerjilerini vurgular.

Logomuz bütüncül bir sağlık hizmeti sunmanın vurgusunu yapar. Gökyüzünün sonsuz mavisini ve bitkilerin canlandırıcı yeşilini birleştirerek, doğa ile insan arasındaki bağın altını çizer. Bireylerin fiziksel, zihinsel ve enerjetik sağlıklarını dikkate alarak, her birimizin içindeki potansiyeli serbest bırakmamıza yardımcı olmak için buradayız. Hem dış dünyayı hem de iç dünyamızı tedavi etmek, bu bütüncül yaklaşımın temelidir. Bu logo, hizmetlerimizin doğanın gücünden ve çakraların enerjik bilgisinden ilham aldığını gösteren bir işarettir.

bottom of page